Sofiehof Underjord
Bar & Livescen

Live Since 2013

Apr,12
Apr,12
Apr,12
Apr,12
Rosalie Cunningham + Telos Vision @Hush Hush club
Rosalie Cunningham + Telos Vision @Hush Hush club
Apr,18
Apr,18
Apr,18
Apr,18
JUCC (Ludde Samuelsson, Jonathan Rollins mfl).
JUCC (Ludde Samuelsson, Jonathan Rollins mfl).
Apr,19
Apr,19
Apr,19
Apr,19
Alfahanne, Envig, Carry the torch@klubb dissonans
Alfahanne, Envig, Carry the torch@klubb dissonans
Apr,27
Apr,27
Apr,27
Apr,27
Page (se) | Piston Damp (no) | APOP (no)@ SekktorF
Page (se) | Piston Damp (no) | APOP (no)@ SekktorF
May,02
May,02
May,02
May,02
Oslipat med Josefine Sonck, Fritte Fritzon m.fl.
Oslipat med Josefine Sonck, Fritte Fritzon m.fl.
May,08
May,08
May,08
May,08
Thanos Fotas - Standup Live - Jönköping
Thanos Fotas – Standup Live – Jönköping
May,17
May,17
May,17
May,17
Kryptos + Defleshed + Tyranex@Klubb Dissonans
Kryptos + Defleshed + Tyranex@Klubb Dissonans
May,30
May,30
May,30
May,30
JUCC (Carin Sollenberg, Eric Sporrong mfl).
JUCC (Carin Sollenberg, Eric Sporrong mfl).
Jun,14
Jun,14
Jun,14
Jun,14
Kælan Mikla + Stilla havet @ The Hush Hush Club
Kælan Mikla + Stilla havet @ The Hush Hush Club

Kommande event

Visa alla event

Sofiehof Underjord

Om oss

Sofiehof Underjord i Jönköping är en unik och populär konsertlokal med en rik historia. Vi erbjuder en alternativ och autentisk upplevelse för dig som älskar musik eller standup. Vi rör oss i många genrer med allt från indie, alternativt, elektro, experimentellt, rock’n roll till smattrande hårdrock och mörkaste black metal. Och på våra standupklubbar ser du några av landets bästa klubbkomiker.
Vår scen är känd för sitt kraftfulla ljud och intensiva ljus, som skapar en elektrifierande atmosfär tillsammans med vår hängivna och entusiastiska publik. Besök oss för en oförglömlig liveupplevelse!

Underjordensarrangorer@gmail.com – For reaching all the Clubs

Thehushhushclub@gmail.com – For The Hushhush Club (indie/alternative)

Lillajerusalemijkpg@gmail.com – For Lilla Jerusalem (Punk)

Clubunitylive@gmail.com – For Club Unity (Metalcore/Hardcore)

Klubbwhatever@gmail.com – For Club Whatever (whatever)

Sekktorf@elektronpost.com – For SekktorF (Synth)

bookinghmf@gmail.com – For Club Dissonans (metal)

Jucc.Comedy@gmail.com – For Jucc or Oslipat (Standup/Comedy)

Kontakt

Underjordensarrangorer@gmail.com – For reaching all the Clubs

Thehushhushclub@gmail.com – For The Hushhush Club (indie/alternative)

Lillajerusalemijkpg@gmail.com – For Lilla Jerusalem (Punk)

Clubunitylive@gmail.com – For Club Unity (Metalcore/Hardcore)

Klubbwhatever@gmail.com – For Club Whatever (whatever)

Sekktorf@elektronpost.com – For SekktorF (Synth)

bookinghmf@gmail.com – For Club Dissonans (metal)

Jucc.Comedy@gmail.com – For Jucc or Oslipat (Standup/Comedy)